12 marca 2024 r.

• Nietradycyjna lekcja 5a i 5b w Litewskiej Bibliotece Narodowej im. Martynasa Mažvydasa.
  • W marcowe przedpołudnie uczniowie 7A klasy udali się do muzeum Samuela Baka. Tam mieli edukację z okazji Dnia Nietradycyjnej Nauki.
  • Nietradycyjna lekcja 5c w Bibliotece im. Adama Mickiewicza.
  • Uczniowie klas IV a i b odwiedzili "Knygų teatras"  znajdujący się w Muzeum V. Mykolaitisa - Putinasa, gdzie zgłębili swoje wiadomości o książce "Altorių šėšėly" i jej autorze. W czasie zajęć uczniowie mogli wczuć się w rolę głównego bohatera powieści - Liudasa Vasarisa, który w trzeciej części dzieła musiał dokonać trudnego życiowego wyboru.  Wykonując rożne zadania, poznali też wiele nieznanych faktów o pisarzu, a także spędzili dobrze czas, odkrywając głębokie tajemnice tego wspaniałego utworu, jakim bez wątpienia jest "Altorių šėšėly".

Więcej informacji www.liceum.lt/lt/aktualijos/i/859/