2023-03-28

5a kl.

www.liceum.lt/lt/aktualijos/i/630/

5b kl.

Nietradycyjna lekcja w Muzeum Dziedzictwa kościelnego.

6a kl.

Klasa 6A spędziła nietradycyjnie Dzień Wagarowicza na zwiedzaniu Wilna autokarem.

7b kl.

Zajęcia edukacyjne w Muzeum Kolejnictwa. Poznajemy historię litewskiej kolei i nowe zawody.

8a kl.

21 marca zajęcia nietradycyjne z okazji Dnia Wagarowicza uczniowie 8a klasy rozpoczęli na lewym brzegu rzeki Wilenki, na placu między kościołem Bernardynów a kościołem św. Anny, przy ulicy Maironio, gdzie widnieje pomnik wzniesiony na cześć wieszcza Adama Mickiewicza - patrona naszego liceum.

Następnie uczniowie zwiedzili muzeum – galerię bursztynu, znajdującą się na wileńskiej Starówce. Muzeum przedstawia historię bursztynu bałtyckiego, tu działa wyjątkowa ekspozycja inkluzji.
Uczniowie uwieńczyli Dzień Wagarowicza, ogladając w Ratuszu Wileńskim wystawę fotografii autorstwa Kestutisa Stoškasa ,,Portret miasta Wilna".

8b kl.

Ia kl.

Edukacja nietradycyjna. Apolo Cinema Vilnius, Vesper.

Ib kl.

Na arenie bowlingu uczniowie mieli okazję wykazać swe zdolności w strącaniu jak największej ilości kręgli.

IIa kl.

W dniach 20 - 21 marca uczniowie klas IIa i IIb Liceum im. Adama Mickiewicza wzięli udział w interesujących warsztatach ,,Klonowanie roślin“, organizowanych przez Uniwersytet Wileński na terenie Ogrodu Botanicznego w Kojranach. Uczestnicy warsztatów samodzielnie oraz przy pomocy pracowników laboratorium klonowali rośliny in vitro, dowiedzieli się, jak sporządzić podłoże odżywcze, dobrać odpowiednie fragmenty roślin. Jak je odkażać oraz jak wyhodować roślinę w próbówce. Omówili też, z jakich etapów się składa proces klonowania i co się składa na końcowy sukces. Uczniowie pracowali w skupieniu w sterylnych warunkach sali operacyjnej, ale dopiero po kilku tygodniach będą mogli przekonać się, czy udało im się w próbówkach wyhodować klony roślinek.

IIb kl.

Lekcja nietradycyjna w Wileńskim Muzeum im. Gaona i Centrum Tolerancji. Placówka ta gromadzi, chroni, bada, odnawia i eksponuje dziedzictwo historyczne, materialne i duchowe litewskich Żydów, przedmioty tradycyjnej i współczesnej żydowskiej sztuki artystycznej oraz dokumenty i przedmioty, które są związane z holokaustem.

IIIa i IIIb kl.

21 marca uczniowie klas gimnazjalnych III A i III B podczas zajęcia edukacyjnego ,,Produkcja świec z wosku pszczelego” poznali dwa najstarsze rzemiosła: pszczelarstwo oraz produkowanie świec z wosku. Mieli możliwość własnoręcznie wykonać świece według nowoczesnej technologii, wypróbowali także suchej techniki robienia tego produktu z wosku pszczelego.