19 czerwca 2024 r.

W dniach 10-14 czerwca w Liceum im. Adama Mickiewicza w Wilnie odbyły się półkolonie dla uczniów klas 1-4.
Celem półkolonii była organizacja aktywnego, kreatywnego i wartościowego wypoczynku. W czasie obozu dzieci miały okazję eksperymentować, uprawiać sport, tworzyć, zwiedzać.
Pierwszy dzień półkolonii upłynął pod hasłem „Ziemia – planeta życia”. Podczas zajęcia edukacyjnego dzieci dowiedziały się, z czego składa się nasza planeta i co jest potrzebne do tego, żeby na Ziemi istniało życie. Oprócz tego były zabawy na podwórku, tworzenie znaku półkolonii i pizza na otwarcie.
Drugi dzień minął na sportowo i modowo. Dzieci doskonaliły umiejętności gry w Curling, a także tworzyły kreacje z surowców wtórnych.
Kolejny dzień uczniowie zwiedzili Troki, gdzie mieli okazję wykonać własny lizak i popływać statkiem. W Dolinie Królików mogli podziwiać ponad 50 różnych ras królików oraz inne zwierzęta i ptaki zamieszkałe w tej dolinie.
Tradycyjnie półkolonie zakończyliśmy zabawą w pianie, pełną śmiechu, pisków i tańca.