W ramach projektu „ Październik – miesiącem dobroci dla zwierząt” w Liceum im. Adama Mickiewicza w Wilnie w październiku 2019 r. została zorganizowana akcja „Pomagamy zwierzętom ze schroniska”.

Celem akcji było uwrażliwienie uczniów na problemy i potrzeby zwierząt, mobilizacja dzieci do podjęcia działań mających na celu niesienie bezinteresownej pomocy.

Przez 2 tygodnie trwała zbiórka pokarmu dla psów i kotów. Zebrano zabawki, koce oraz ponad 280 kg pokarmu. 21 pażdziernika uczniowie zebrane dary przekazali dla schroniska „Tautmilės prieglaudėlė” w Wilnie.

Po raz kolejny nasi uczniowie pokazali, że nie są obojętni na krzywdę i zły los przedstawicieli braci mniejszej. Pomagając zwierzętom, kształtujemy swój charakter, uczymy się pozytywnego nastawienia do życia, ludzi i zwierząt.Organizatorzy nauczycielki   Donata Berdiugina i Bożena Romanowska.