4 marca 2024 r.

W ramach projektu „Małymi kroczkami do dużych działań” w naszej szkole odbyło się spotkanie integracyjno - poznawcze uczniów klas 4 z ich dzisiejszymi nauczycielami, uczniami klas 10. Gościliśmy również w liceum uczniów klas 4 ze szkoły-przedszkola „Źródełko”. Starszacy zapoznali młodszych kolegów z koniecznością segregowania oraz prawidłowego wyrzucania śmieci. Dzieci obejrzały pouczającą bajkę o Kubusiu tudzież nauczyły się wyrzucać śmieci do odpowiednich kontenerów . Dowiedziały się też o zagrożonych gatunkach zwierząt, które już wkrótce mogą zniknąć z naszej planety. Dzieci ułożyły piękne hasła o ratowaniu środowiska, stworzyły piękne rzeźby, które nie tylko dały nowe życie starym śmieciom, ale też stały się cennym źródłem do refleksji na temat ekologii w naszej codzienności. Wszystkie zadania były przeplatane wesołymi sportowymi sztafetami. Wśród uczestników nie było przegranych, wszyscy świetnie się bawili!