2023-11-29

27 listopada uczniowie Ia klasy udali się na wycieczkę do Sejmu RL. Towarzyszyły im nauczycielka historii Anna Makowska oraz wychowawczyni  Halina Zimińska.                                                                                                                                                                                                                                               W Sejmie młodzież miała możliwość obejrzeć sale posiedzeń, historyczną salę 11 marca, salę spotkań z dziennikarzami, zapoznać się z pracą parlamentu litewskiego, procesem uchwalenia ustaw, dowiedzieć się wielu ciekawostek o pracy Sejmu i zamienić się na chwilę w przedstawicieli władzy. Uczniowie spotkali się z posłami na Sejm Republiki Litewskiej z ramienia Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związku Chrześcijańskich Rodzin Ritą Tamašunienė oraz Czesławem Olszewskim, którzy odpowiadali na różne pytania. Młodzi ludzie mieli okazję zabawić się w konferencję prasową, zadając pytania na tematy im aktualne. Posłowie na Sejm Republiki Litewskiej nie pozwolili dzieciom odejść z pustymi rękoma – dla wszystkich wręczyli wyjątkowe i niedostępne w sprzedaży cukierki. Pełna wrażeń młodzież serdecznie podziękowała parlamentarzystom za poświęcony czas i spotkanie.