23 września 2019 r.

21 września 2019 r. odbył się edukacyjno – integracyjny wyjazd na Białoruś, między innymi nad jezioro Świteź, w którym brały udział klasy pierwsze i czwarte gimnazjalne. Tradycja ta została wprowadzona kilkanaście lat temu i trwa do dziś. Polega ona na tym, że każde pierwsze klasy muszą przejść coś w stylu inicjacji, polegającej na wspólnym udowodnieniu, że są godne miana klasy gimnazjalnej. Tym razem, oczywiście dzięki pomysłowości klas czwartych, uczniowie byli podzieleni na grupki, w których musieli wypełnić zadania. Zwycięska drużyna została nagrodzona medalami.
Z elementami rozrywki przeplatała się chęć poznania czegoś nowego. Uczniowie zwiedzali Nowogródek, wliczając w to dom rodzinny patrona szkoły i kilka innych zabytków.

Kornelia Bełanowa, uczennica klasy GIb

autor zdjęć - Dominika Grigorowicziute, IVa kl.