2023-09-27

Obchody „Europejskiego Dnia Języków” już na stałe wpisały się do kalendarza imprez naszego liceum. Celem imprezy jest uświadomić uczniom jak ważną jest rola znajomości języków obcych w komunikacji europejskiej i światowej oraz dostrzeżenie potrzeby uczenia się języków obcych. A działo się wiele! Uczniowie klas GIA i GIB oraz GIIA i GIIB wzięli udział w pracy zespołowej “Burza Mózgów”. W międzyczasie maturzyści przyszykowali zajęcia dla przyjaciół z początkowych i szóstych klas, podczas których starsi koledzy nauczyli ich piosenki w języku angielskim, proklamującej pokój i miłość. Uczniowie klas początkowych wycinali z papieru gołębi pokoju, na których rysowali flagi państw europejskich oraz pisali wyraz „pokój" w różnych językach. Następnie gołębie pokoju zostały rozmieszczone na drzewie narysowanym przez uczniów. Pod koniec imprezy uczniowie klas początkowych i maturalnych wspólnie zaśpiewali i zatańczyli na boisku szkolnym, następnie wypuścili balony z gołębiami pokoju do nieba. Cudowne wykonanie Polonezu i Belgijki na zakończenie imprezy wprowadziło w bardzo wesoły nastrój nie tylko młodzież, ale również całe grono pedagogiczne. Europejski Dzień Języków” był ciekawym doświadczeniem nie tylko dla nas – organizatorów, ale przede wszystkim dla naszych uczniów. Udało nam się połączyć „przyjemne z pożytecznym”.