2023-09-13

9 września uczniowie klasy III B: Sebastian Droždž i Norbert Makovski wraz z wychowawczynią Haliną Stankevič-Mordas oraz nauczycielką historii Anną Makowską wzięli udział w wydarzeniu-dyskusji „Wrzesień z „Aušrą“ , które odbyło się w siedzibie Prezydencji Republiki Litewskiej. Podczas imprezy zaprezentowano nową edycję miesięcznika „Aušra”, którą zainicjował i patronował Prezydent Republiki Litewskiej Gitanas Nausėda. Wydanie „Aušry” sfinansował naukowiec i przedsiębiorca Pranas Kiznis.
Zdaniem Prezydenta „Aušrę” należy nie tylko czytać, ale także ją czuć. Uczestnicy dyskusji mówili o możliwości włączenia wydania w proces edukacji powszechnej. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość korzystania z zestawu „Aušry”.

Zdjęcia własne i fotografa Roberta Dačkausa