2023-05-05

29 kwietnia uczniowie Liceum imienia Adama Mickiewicza w Wilnie wraz z nauczycielami uczestniczyli w międzynarodowym projekcie ,,Las przyjaźni“, który był realizowany w historycznym miejscu - Wilczym Szańcu w Polsce. Ta piękna akcja stała się tradycją łączącą ludzi w obliczu tak smutnych i tragicznych wydarzeń naszego życia. Inicjatywa, która pomimo różnic wiekowych, językowych i kulturowych pozwala zrozumieć, jak ważny jest pokój, wolność i szacunek oraz  jak wielką rolę w życiu człowieka odgrywa przyroda. Posadzone drzewa przetrwają długie lata. Wyrośnie z nich piękny, gęsty las i to właśnie on ma być symbolem trwałej przyjaźni pomiędzy narodami. Uczniowie Mickiewiczówki dołączyli się również do sadzenia ,,Lasu Pamięci Jana Pawla II". Papież był człowiekiem, który szukał głosu Boga w polskich lasach i podkreślał, że szacunek dla przyrody sprzyja rodzeniu się solidarności między ludźmi.
Podczas akcji posadzono 5 tysięcy dębów oraz 3 symboliczne świerki, które wyrosły z nasion poświęconych przez papieża Franciszka w 2017 roku w Watykanie.

Serdecznie dziękujemy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Wilnie za okazaną życzliwość i wsparcie finansowe, które umożliwiło wyjazd.