12-12-2022

Nasze liceum jest szkołą, która stara się swoim uczniom stworzyć jak najlepsze i bezpieczne warunki do nauki i odpoczynku w czasie dnia spędzonego w szkole.
Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Odra-Niemen został uzyskany grant, który umożliwił nabycie ekranu sensorycznego, wygodnych foteli akustycznych i pufu. Nabyty sprzęt jest wykorzystywany do relaksu w trakcie dnia w szkole. W chwili obecnej znajduje się w bibliotece szkolnej, najwygodniejszym i zacisznym miejscu, i w korytarzu klas początkowych. Wyposażenie będzie służyło społeczności szkolnej przez kilka najbliższych lat.
Z kolei psycholog szkolny w ramach zajęć z I kl. gimnazjalną „Dlaczego mi się nie chce?” omówiła, czym jest motywacja, od czego zależy i co robić, kiedy brakuje sił i chęci do spełniania swoich obowiązków. Poruszony został temat wartości, które mają ogromne znaczenie w budowaniu celów, jakie sobie stawiamy.  Kierowanie się wartościami pomaga prawidłowo wyznaczać cele zmniejsza codzienny stres i sprawia, że jesteśmy bardziej sprawni i odpowiedzialni. Natomiast uczniowie klas III gimnazjalnych na zajęciach „Stres. Jak radzić z emocjami?” zapoznali się z rolą, jaką emocje odgrywaja w naszym życiu, nauczyli się rozpoznawać stany emocjonalne i je nazywać. Uczniowie dyskutowali o tym co sprawia, że poziom ich stresu wzrasta oraz jak sobie z nim radzą. Wspólnie stworzyli listę sposobów na stres, z której każdy może wybrać odpowiedni dla siebie. Znajomość sposobów radzenia z napięciem jest im bardzo przydatne w życiu codziennym.

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w ramach programu Pomoc Polonii i Polakom za granicą 2022.