2022-11-22

W dniu 18 listopada w Liceum im. Adama Mickiewicza w Wilnie odbył się już tradycyjny Dzień Kariery. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z możliwymi kierunkami studiów na Litwie. Do liceum zawitali przedstawiciele trzynastu wyższych uczelni Litwy. Maturzyści mieli szczególną okazję bliżej zapoznać się z dwoma programami studiów uniwersyteckich na Uniwersytecie Wileńskim (VU) i Wileńskim Uniwersytecie Technicznym im. Giedymina (VILNIUS TECH). W toku interesującego i rzeczowego wykładu uczniowie zapoznali się z szczegółowym programem studiów oraz warunkami rekrutacji. Przedstawiciele placówek dzielili się doświadczeniem osobistym, udzielali kompetentnych rad i wskazówek . Uczniowie mieli możliwość zadać interesujące pytania, a także lepiej poznać kierunek studiów, na który planują się dostać. Uczniowie klas II i III gimnazjalnych także skorzystali z okazji dowiedzieć się o studiach, z którymi planują związać swoje życie. Każda uczelnia przyszykowała skromne upominki oraz ulotki z aktualną informacją.