2022-10-20

14 października obchodzimy „Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci”, który jest inicjatywą Międzynarodowego Stowarzyszenia Organizacji Odpowiedzialności Producentów Odpadów Elektronicznych.
Z tej okazji uczniowie klas 5A, IA, IB, IIA uczestniczyli w wirtualnej lekcji, którą prowadziła pani Iveta Šmigelskienė. Podczas oglądania filmików i oglądania prezentacji uczniowie przypomnieli jak ważny jest każdy element elektroniki lub urządzenia elektrycznego, którego już nie używamy, a który niepotrzebnie przechowujemy w domach.
Dowiedzieli się także, że urządzenia te zawierają wiele ważnych surowców, które można wykorzystać do produkcji nowych urządzeń elektronicznych lub innego sprzętu. Dlatego ważne jest umieszczać te wszystkie urządzenia w specjalnych pojemnikach.
Podczas dyskusji uczniowie ustalili, że obchody Dnia Bez Elektrośmieci zwiększają świadomość wszytskich obywateli w zakresie prawidłowego obchodzenia się ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Po krótkiej prezentacji uczniowie rozwiazali quizz, podczas którego wykazali sie zdobyta wiedzą.