2022-06-23

14 czerwca odbył się Szkolny Konkurs Ekologiczny „Ekologicznie znaczy logicznie”, w którym brali udział przedstawiciele klas 6-7. Każda klasa wytypowała czterosobowe drużyny. Temat przewodni konkursu brzmiał: „Odpady segreguję – Ziemię ratuję”.
Był to konkurs o tematyce proekologicznej, utrwalający wiedzę dotyczącą ochrony środowiska oraz gospodarowania odpadami komunalnymi. Celem konkursu było uświadomienie uczestnikom roli środowiska w życiu człowieka, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz propagowanie treści ekologicznych. Poprzez edukację pragniemy przekazać myśl, iż każdy z nas odpowiada za stan środowiska, w którym żyjemy.
Konkurs polegał na wykonaniu wielu zadań, m.in. rozwiązaniu testów, krzyżówki o tematyce ekologicznej. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy, słodkie nagrody oraz drobne upominki. Na zakończenie konkursu chórek szkolny „Świerszczyki” wykonał utwory o tematyce ekologicznej.