2022-06-16

Drugi dzień obozowych przygód zaliczony! Wybraliśmy się do kina Forum Cinema na film „Clifford: Wielki czerwony pies”.
Celem wycieczki było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej oraz kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) oraz w środkach transportu.
O godzinie 10.15 wyruszyliśmy do kina. Dokładnie o 10:50 byliśmy już w kinie. Kupiliśmy popcorn i zajęliśmy miejsca w sali kinowej. Po chwili zgasły światła i zaczął się film. Przeżyliśmy sporo emocji śledząc losy szczeniaczka o imieniu Clifford, który urósł do gigantycznych rozmiarów, dzięki miłości do niego małej dziewczynki. Dzieci uważnie, z napięciem śledziły losy wielkiego psa, jego tarapaty.
Po zakończonym seansie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i udaliśmy się na przystanek.
Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
I chociaż pogoda nam nie dopisała, wyjazd można uznać za udany!