2022-04-07

Marzec dla uczniów Liceum Adama Mickiewicza był miesiącem pełnym wrażeń. Uczniowie II klasy gimnazjalnej prowadzili integrowaną lekcję matematyki o tangramach dla młodszych kolegów. Dzieci otrzymały do układania figury geometryczne, które musiały być skomponowane tak, aby powstały kształty zwierząt. Również przez młodocianych nauczycieli były przyszykowane zadania matematyczne, mające na celu rozwój logicznego myślenia u dzieci. Liczyła się zarówno poprawność wykonanych zadań, jak i jej szybkość. Czas pracy nad zadaniami umilił chór szkolny ,,Świerszczyki" piosenkami o tematyce matematycznej. Dzieciom towarzyszyły emocje radości, fascynacji, determinacji. Pracę uczniów uwieńczyły nagrody.

Klasy 5 również brały udział w lekcji integrowanej. Uczniowie pracowali nad matematycznymi malowankami oraz zadaniami na logikę. Najszybsi i najskuteczniejsi zostali nagrodzeni. Uczniowie byli zachwyceni lekcją, towarzyszyły im pozytywne emocje zdrowej konkurencji , w dodatku odbyła się ona w zamian pracy kontrolnej... Nauczyciele byli świadkami efektywnej współpracy swoich uczniów.

Podczas imprezy edukacyjnej ,,Matematyka sztuką - sztuka matematyką”uczniowie klas gimnazjalnych przedstawili prezentacje na temat syntezy nauk ścisłych i sztuki w czasach dawnych oraz jej aktualności w dniu dzisiejszym . Prezentacje były przeplatane wieloma fragmentami muzycznymi od chorału gregoriańskiego do utworów w wykonaniu zespołów współczesnych ,,Era” oraz ,,Gregorian”.
Ciekawym akcentem uwieńczającym całą imprezę stał się występ tercetu instrumentów dętych który wykonał kanon kompozytora Michaela Praetoriusa- ,,Viva la musica”