2022-04-06

W ramach projektu Erasmus + “Razem ponad różnicami: zaakceptuj mnie takim, jakim jestem” miałem szczęście poznać hiszpański region Murcia oraz podziwiać jego przyrodę, zwierzęta i gościnność mieszkańców. W szkole w San Pedro del Pinatar poznałem dzieci z różnych klas. Nie wszyscy byli Hiszpanami, pobierali tu naukę Rosjanin oraz Ukrainka. Uczestnikom projektu przybliżyliśmy legendę litewską „Eglė, królowa węży”, oni natomiast zaprezentowali nam baśnie i legendy swoich krajów. Chociaż pogoda nie zawsze dopisywała, dużo podróżowaliśmy. Widzieliśmy unikatowe miejsca, między innymi zwiedziliśmy kopalnię soli, w której woda była różowego koloru. Tam też spotkaliśmy cudowne flamingi. Największe wrażenie wywarła jednak na mnie wycieczka do Cartageny, do muzeum, w którym była wystawa techniki Marynarki Wojennej, różne modele broni oraz okrętów. Na pamiątkę kupiłem magnesy z wizerunkiem statku wycieczkowego i delfina. Pobyt w Hiszpanii pozostanie w mojej pamięci na długo.