2022-03-18

9 marca odbyła się wycieczka razem z szkołą Jana Pawła II do Kowna na wystawę Body Worlds. Uczniowie klasy III byli świadkami imponującej wystawy, składającej się z elementów anatomii człowieka. Najliczniej odwiedzana na świecie naukowa wystawa, autorstwa prof. Gunthera von Hagensa. Ekspozycja opowiada o cudzie, złożoności i kruchości ludzkiego ciała. Inspiruje do życia z zachowaniem witalności i pełni sił. W przyciemnionej atmosferze mogli z bliska zobaczyć organy i dowiedzieć się czegoś więcej o właściwościach ludzkiego ciała. Uczniowie byli zszokowani, jak niektóre części ciała wyglądały, a ekskursja wniosła wiele nowości do ich życia. Wycieczka była niezwykle ciekawa, a uczniowie byli zachwyceni nie tylko interesującą, ale i edukacyjną formą tej wycieczki.