9 maja 2019 r. Liceum im. A. Mickiewicza odwiedzili goście z Polski. W ramach wspólnej imprezy odbył się konkurs wiedzy o Sejmie RP zorganizowany z inicjatywy Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Wilnie oraz Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu RP.

Przedstawiciele Biura zaprezentowali 3 filmiki: o Konstytucji 3 Maja, Unii Lubelskiej oraz Sejmie Rzeczypospolitej Polski. Był to wykład z quizem, podczas którego uczniowie mieli szansę zapoznać się, jak funkcjonuje Sejm w Polsce. Uczniowie słuchali wykładu z zainteresowaniem, a następnie uczestniczyli w konkursie, odpowiadając na pytania. W podsumowaniu każdy uczeń otrzymał  upominek. Temat imprezy jest aktualny, ponieważ przybliża uczniom dwie ważne daty w historii obu narodów: 3 maja - Dzień Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, a także 450. rocznicę Unii Lubelskiej. Uczniowie docenili nietradycyjną lekcję historii.

Wiktoria Mażul , ucznnica G 2A klasy