2021-10-20

Październik w Liceum im. Adama Mickiewicza od lat jest uznany za miesiąc dobroci dla zwierząt. Z tego powodu uczniowie starają się szczególnie pamiętać o braciach naszych mniejszych. Warto dodać, że 4 października przypadają imieniny św. Franciszka z Asyżu – patrona wszelkich stworzeń i tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Ochrony Zwierząt.
W ramach tradycyjnego projektu odbyła się zbiórka karmy, która cieszyła się dużym zainteresowaniem społeczności liceum. Nad całością akcji czuwała nauczycielka Donata Berdiugina. Głównym założeniem i celem przedsięwzięcia było uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych zwierząt oraz kształtowanie u młodzieży gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym przez los zwierzętom, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej, jak również uwrażliwienie uczniów na sprawy społeczne oraz pokazanie, w jaki sposób każdy z nich może wpłynąć na poprawę sytuacji zwierząt.
Spacer i zabawy z psem są dobrą lekcją wychowania fizycznego, toteż karma, koce i zabawki zostały przekazane dla schroniska „Tautmilės globa“ w ramach nietradycyjnej lekcji wychowania fizycznego. Uczniowie klasy Ia wraz z nauczycielem Grzegorzem Zacharewiczem wyprowadzili pieski na spacer, co sprawiło ogromną frajdę wszystkim.
Spotkanie w schronisku utwierdziło w przekonaniu, że warto wspierać i pomagać instytucjom dbającym o bezdomne zwierzęta.
Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom za hojność i duże zaangażowanie w akcję na rzecz zwierząt. Razem możemy wiele:)