2021 r. marzec

W marcu uczniowie Liceum Adama Mickiewicza wzięli udział w konkursie „Podaruj ptakom dom”, który miał na celu zachęcanie do produkcji i darowizny domków dla ptaków. Do wykonanych szpakówek dodano czułe listy do  ptaka. Prace naszych uczniów były różnorodne, oryginalne, twórcze, stworzone z najwyższym szacunkiem i miłością do skrzydlatych przyjaciół.
         Członkowie komisji wyróżnili pracę Pauliny Graužinytė, uczennicy VI klasy, za artystyczną szpakówkę i czuły list do ptaka.
         Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom  klas szóstych za opiekę nad ptakami naszego kraju, przyjazne działania na rzecz przyrody. Małe skrzydełka również dziękują uczniom za przytulne chatki.
         5 czerwca w parku Vingis planowane jest wręczenie uczestnikom konkursu  upominków, dyplomów i podziękowań  za aktywną ochronę przyrody.