2021-03-15
Czas pandemii to czas wyrzeczeń. Każdy z nas był zmuszony zrezygnować z wyjazdów, spotkań, zajęć pozalekcyjnych, tradycyjnych szkolnych imprez, lecz nikt, na szczęście, nie musiał wyrzec się  głęboko ukrytych talentów oraz pasji.
W okresie pandemii szkoła przeniosła się w rzeczywistość wirtualną, ale nadal w  Liceum im. Adama Mickiewicza w Wilnie odbywają sią ciekawe lekcje, spotkania, imprezy on-line.
 Mimo wszystko nauka zdalna nie stanowi przeszkody do przeprowadzenia  tradycyjnych imprez oraz konkursów, o czym między innymi świadczą nietradycyjne lekcje,  które się odbyły 15 marca  w klasach  6 -7 z okazji ,, Dnia Urodzin Liczby Pi ”.  Od  rana w liceum odbywały się  integrowane lakcje nauk ścisłych i przyrodniczych, nauk społecznych, muzyki  oraz plastyki. Uczniowie pod opieką swoich nauczycieli przyszkowali interesujące prezentacje, oryginalne wiersze, ciekawostki o liczbie Pi. Najbardziej przypadła wszystkim do gustu lekcja matematyki i muzyki .
Nauczyciele, dyrekcja oraz uczniowie liceum przeżyli wspólnie pasjonujące chwile, a przyczyniła się do tego właśnie ta wyjątkowa liczba Pi !!!