4 lutego uczennica 7a klasy naszego liceum Maja Stauskaitė wzięła udział w republikańskim konkursie oratorskim dla klas 7-8 w j.angielskim ‘Working together for an effective and equitable response: quarantine life’, organizatorem ktὁrego było „Šaltinio“ progimnazjum w Tauragė. Celem konkursu było zachęcić uczniὁw do wypowiedzi o tym jak znaleźć sposὁb na kwarantannę, wymienić się doświadczeniem z rὁwieśnikami jak sobie radzić z emocjami i samotnością podczas samoizolacji, oraz czym się zająć podczas kwarantanny wywołanej pandemią Covid-19.

Konkurs się cieszył ogromnym zaciekawieniem pomimo to, że odbywał się zdalnie. A wzięło w nim udział aż 135 uczniὁw z 58 szkὁł Litwy.

POZDRAWIAMY Maję, ktὁrej całkiem dobrze się powodziło, a jej przemὁwienie komisja oceniła bardzo dobrze.