2020-12-08

Spotkanie z pisarzem – to jedno z najciekawszych przedsięwzięć promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.

Dnia 8 grudnia uczniowie klasy 2A Liceum im. A. Mickiewicza w Wilnie spotkali się zdalnie ze znanym przyrodnikiem, pisarzem, fotografem i podróżnikiem w jednej osobie – Panem Selemonasem Paltanavičiusem. Pisarz, który wydał wiele książek, barwnie i dowcipnie opowiadał o swojej twórczości, czytał fragmenty książki „Ežiuko sapnai”, odpowiadał na pytania uczniów.
Po ciepłym spotkaniu z pisarzem zgromadzeni uczestnicy, zainspirowani życzliwością, wręczyli ptakom karmnik, który zawiesili w szkolnym sadzie.
Spotkanie z autorem zorganizowały nauczycielki języka litewskiego E. Ališauskienė i H. Ruzgienė.