2020-12-04
Każdego roku w okresie Bożego Narodzenia  chyba wszystkie dzieci świata czekają  na przyjście św. Mikołaja. Wierzą, że w dniu imienin tego świętego zostaną obdarowane  niespodziankami.
Uczniowie klasy 1. Liceum im. Adama Mickiewicza w Wilnie postanowili w tym roku nieco skorygować tę tradycję. Sami stworzyli prezenty dla św. Mikołaja. Były to lodowe kule, które dzieci najpierw posypały solą i obserwowały, jak sól tworzy piękne wzory, a następnie pomalowały je kolorowymi farbami wodnymi. Zajęcia były naprawdę magiczne. O tę magię zatroszczyli się m.in. rodzice, którzy pomogli zamrozić potrzebną ilość kul, oraz dzieci, które bardzo chciały sprawić przyjemność dla św. Mikołaja i pracowały z wielkim entuzjazmem. Chłód lodowych kul nie zamroził , na szczęście, ciepłej atmosfery, która się wytworzyła w klasie. Poza tym pierwszoklasiści wspólnie z kolegami z klasy 2. (wychowawczyni Jolanta Szwabowicz) zorganizowali wystawę  prac artystycznych „Pod skrzydłem anioła”.
Irena Skuder, wychowawczyni klasy 1.