Corocznie, 26 września, obchodzimy Europejski Dzień Języków - wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie i ich pochodzenie. Ten rok też nie był wyjątkiem - mimo zaistniałej sytuacji wywołanej pandemią i potrzeby przestrzegania zasad ostrożności w szkole, dzień języków nas nie ominął.

W związku z tym, mieliśmy okazję uczcić ten dzień w sposób zwyczajny - dla kolegów z młodszych klas przedstawiliśmy kilka prezentacji, zawierających szereg ciekawych pytań o Europie, jej kulturze, zabytkach i oczywiście o europejskich językach. Nawet i w tak zwykły sposób udało nam się zaciekawić uczniów i przeróżnymi ciekawostkami, wziętymi z prezentacji, urozmaicić im zabawę. Koledzy, naradzając sie w grupach, szeroką wiedzą przebrnęli przez pytania i zadziwili zaskokującymi rezultatami! Na zwycięzców w końcu zabawy czekały słodkie niespodzianki.

Amelia Ruskań, IIIa