Tradycyjnie na początku roku szkolnego uczniowie piątych klas Liceum im. A. Mickiewicza jadą na wycieczkę. W tym roku piątacy wybrali się do Druskienik. Zwiedzanie zaczęło się od Merkinė, uroczego miasteczka na południowym zachodzie Litwy, u ujścia Merkisa do Niemna. Jest to miejsce śmierci króla Polski Władysława IV Wazy, który często przyjeżdżał do Wilna. Następnie dzieci podziwiały ojczyste krajobrazy z wieży widokowej oraz kurhanu. Kolejnym punktem zwiedzania było Muzeum Leśne Girio aidas. Znajduje się ono w oryginalnym drewnianym budynku ,,na jednej nodze”. Ekspozycje, które obejrzeli uczniowie opowiadają o przyrodzie regionu. Do centrum Druskienik zwiedzający przenieśli się kolejką linową. Potem był spacer po mieście i Studium Soli. Dzieci robiły figurki z soli, które zabrały do domu jako słone upominki.