Uczniowie 8A klasy biorą udział w konkursie wiedzy o Wielkopolsce- „Wielkopolska warta poznania!” Organizatorem konkursu jest Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

We wtorek 26 marca 2019 r. dla społeczności liceum uczniowie klasy 8a, uczestnicy konkursu, przedstawili swą pracę.
Impreza składała się z dwóch części. W pierwszej części uczniowie zaprezentowali informację dotyczącą historii, kultury, przyrody tego regionu Polski. Mówili też o  gwarze poznańskiej i rogalach św. Marcina. Łączy nas też Adam Mickiewicz - patron Liceum.
Imprezę kończył quiz o Wielkopolsce. Uczniowie liceum uważnie słuchali informację, gdyż odpowiedzieli na wszystkie pytania.
Imprezę upiększyły występy wokalne uczennic 8A klasy i popis taneczny „Stu uśmiechów”.