Projektas "Susitikimai"

2019-11-25

Istorijos ir lietuvių kalbos mokytojų iniciatyva licėjuje vykdomas projektas, skirtas1863–1864 m. sukilimui ir jo dalyviams paminėti. Vienas iš projekto renginių – 2019 m. spalio 24 d. susitikimas su Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytoja, Lietuvos istorijos instituto vyriausiąja mokslo darbuotoja prof. habil. dr. Tamara Bairašauskaite. Mokslininkė licėjaus trečiųjų klasių mokinius supažindino su 1863–1864 m. sukilėlių, nužudytų Lukiškių aikštėje Vilniuje, palaikų paieškų ir identifikavimo rezultatais, pristatė unikalią knygos apie sukilėlius medžiagą. Prelegentė pateikė daug įdomios informacijos apieGedimino kalne rastų 1863–1864 m. sukilėlių palaikų identifikavimo darbus, parodė unikalių nuotraukų. Klausytojus sujaudino mokslininkės jautriai papasakotos asmeninės garsiųjų sukilėlių – K. Kalinausko ir Z. Sierakausko – patirtys, žmogiškieji likimai. Tokios istorijos apie piliečių pasiaukojimą kiekvieną priverčia susimąstyti apie pareigą savo kraštui ir laisvės svarbą.