2024 m. vasario 26 d.

• Artėjant Vasario 16-ajai, Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, 6 a klasės mokiniai lankėsi Signatarų namuose ir dalyvavo edukacinėje programoje. Mokiniai turėjo galimybę pamatyti Lietuvos nepriklausomybės nutarimo dokumentą, skelbiantį Lietuvos nepriklausomybę. Reikšmingą dokumentą 1918 m. vasario 16 d. pasirašė žymūs to meto žmonės, tarp kurių buvo ir Jonas Basanavičius. Mokiniai grįždami dalijosi įspūdžiais ir dar kartą įsitikino, kokia svarbi ir brangi yra šalies nepriklausomybė.

• Šiandien Ia klasės moksleiviai lankesi Okupacijų ir laisvės kovų (KGB) muziejųje. Tai vienintelis genocido muziejus Baltijos valstybėse. Jis įkurtas tame pačiame pastate, kuriame 1940–1991 m. dirbo sovietinės represinės institucijos (NKVD ir NKGB-MGB-KGB).
    Mokiniai galėjo apžiūrėti:
    buvusį KGB vidaus kalėjimą;
    mirties nuosprendžių vykdymo patalpą;
    šiuolaikines ekspozicijas, supažindinančias su nepriklausomybės praradimu XX a. viduryje, sovietų valdžios represijomis, pasiaukojama ir atkaklia kova dėl nepriklausomybės atgavimo.
  • Vasario 16-osios išvakarėse Vilniaus Adomo Mickevičiaus licėjaus IIa ir IIb klasės mokiniai lankėsi Lietuvos Respublikos Seime. Mokiniai sužinojo, kaip priimami įstatymai, stebėjo, kaip vyksta Seimo posėdis,kartu su Seimo nariais giedojo LR himną. Paskui apsilankė Algirdo Mykolo Brazausko salėje, užsuko į istorinę Kovo 11-osios salę, susitiko su Lietuvos Respublikos Seimo nare, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščionių šeimų sąjungos nare Rita Tamašuniene ir Seimo nariu Česlavu Olševskiu. Ekskursijos pabaigoje moksleiviai turėjo galimybę pažaisti spaudos konferenciją, tapti parlamentarais. Atsisveikinimui mokiniai iš Seimo narių gavo dovanėlių ir saldainių, tad kupini įspūdžių ir patenkinti paliko Seimo rūmus.
  • 2024 02 15 III A ir III B klasė dalyvavo VAJC organizuotoje paskaitoje apie savanorystę. Mokiniai sužinojo, kas yra savanorystė, kur ir kokiu būdu galima savanoriauti ir kokia savanorystės nauda bei prasmė.