2023-10-02

Rugsėjo 28 d. 6 ab klasių mokiniai, įgyvendindami projektą „Padėkime gamtai kvėpuoti“, dalyvavo VU Botaniko sode vykusiame edukaciniame užsiėmime „Mokomės pažinti augalus: lapai, žiedai, vaisiai“. Edukacijos metu mokiniai su gide tyrinėjo augalų lapus, žiedus ir vaisius. Ieškojo panašumų ir skirtumų, stebėjo, uostė ir pagal galimybes ragavo, bandė nustatyti, koks tai augalas, kuo jis ypatingas, kokios augalo dalys naudojamos praktiškai, pvz., pieštukų, anglių, baldų (tulpmedis, kukmedis), laivų (ąžuolas), malkų deguto (beržas), sulos (beržas, klevas), vaistų (blindė), dažų (beržo lapai), kavos (ąžuolo gilės) gamybai, agurkų raugimui (ąžuolo lapai) ir t.t. Praturtėję naujomis žiniomis mokiniai su mokytojomis grįžo į mokyklą.