2023-05-09

Balandžio 24-28 dienomis Rumunijoje, Kampinos miestelyje, vyko baigiamasis tarptautinio Erasmus+ projekto „Beyond differences: accept me as I am“ susitikimas. Šį kartą Vilniaus Adomo Mickevičiaus licėjaus mokytojai svečiavosi B.P. Hasdeu vardo gimnazijoje. Projekto partneriai iš Italijos, Kroatijos, Graikijos, Ispanijos, Rumunijos ir Lietuvos apibendrino trejus metus trukusio projekto veiklą.
Projekto koordinatoriai supažindino su jų mokymo įstaigose vykdomomis veiklomis įgyvendinant įtraukųjį ugdymą. Pastarojo tikslas – gerinti visų mokinių ugdymosi galimybes, užtikrinti asmeninio tobulėjimo, įvairių reikalingų įgūdžių ir kūrybiškumo lavinimo prieinamumą, skatinti visų mokinių aktyvų dalyvavimą mokyklos bendruomenės gyvenime. Seminaruose mokytojai aptarė, kaip atskirose ugdymo įstaigose įgyvendinti bendrą prevencijos strategiją, skirtą konfliktams, dažniausiai kylantiems dėl kultūrinių skirtumų, mažinti. Mokytojai dalijosi patirtimi, diskutavo, stebėjo pamokas ir mokinių veiklą neformaliojo ugdymo srityje. Mokytojai pristatė edukacines internetines programėles mokinių socialiniams įgūdžiams ir tarpkultūrinei komunikacijai ugdyti. Koordinatorių susitikimų metu buvo rengiamas „Gerosios praktikos vadovas“, įvertintas projekto įgyvendinimo procesas.
Projekto dalyviai susitiko su Kampinos valdžios atstovais, taip pat ir miesto meru, kuris supažindino su miestelyje vykdomais ar planuojamais edukaciniais projektais.
Mokyklos bendruomenė pasirūpino, kad projekto dalyviai pažintų jų šalį - Rumuniją, jos istorinius paminklus, tradicijas, kulinarinį paveldą. Visi kartu aplankėme Drakulos pilį ir vaizdingą Brašovo miestelį kalnų papėdėje.
Laikas prabėgo nepastebimai, atėjo metas atsisveikinti... Esame dėkingi šeimininkams už svetingumą, nuoširdumą ir galimybę dalyvauti tarptautiniuose mokinių ir mokytojų mainų projektuose