2023-03-29

Ekologinis- edukacinis projektas ,,Mažais žingsneliai į prasmingas veiklas“.

Sparčių pokyčių ir spartaus civilizacijos vystymosi eroje terminai ,,aplinkosauginis švietimas", ,,aplinkos apsauga", ,,ekologinė politika" arba ,,tvaraus vystymosi strategija" tampa vis svarbesni. Šimtmečius žmogus naudojo gamtos išteklius, juos išnaudodamas ir teršdamas: orą, vandenį ir dirvožemį. Šiukšlių problema tampa vis aštresnė ir globalesnė. Visuomenė vis dar nėra labai jautri šiukšlių ir aplinkos taršos problemai. Todėl ekologinių nuostatų formavimas turėtų prasidėti nuo ikimokyklinio ugdymo. Jau kurį laiką mūsų gimnazija įgyvendina pasirinktą turinį aplinkosauginio švietimo srityje, formuodama teisingas vaikų prosocialines ir proekologines nuostatas. Šių metų kovo 22 dieną III a b ir IIa klasių mokiniai pradėjo įgyvendinti ekologinį- edukacinį projektą ,,Mažais žingsneliai į prasmingas veiklas“. Projektas skirtas darbui su vaikais darželiuose "Šypsena" ir ,,Vėtrungė", mokykloje – darželyje ,,Šaltinėlis". Įgyvendindami projektą, norime, kad ikimokyklinio amžiaus vaikai suvoktų, kokia yra kasdienio atliekų atskyrimo prasmė. Kodėl ši veikla tokia gyvybiškai svarbi? Kodėl konteineriai turi skirtingas spalvas? Kas turėtų būti kiekviename iš jų ir kodėl? Kaip naudoti atliekas? Kuo turėtų pasireikšti žmogaus kultūrinio sambūvio su socialine ir gamtine aplinka gebėjimas? Projekto metu gimnazistai jau apsilankė darželyje ,,Vėntrungė", kuriame vedė užsiėmimus jaunesniems kolegoms. Vaikai žiūrėjo mokomuosius filmus, atpažino medžiagas, iš kurių buvo pagamintos atliekos, ir tada jas suskirstė į atitinkamus konteinerius (makulatūrą, stiklą, plastiką). Darželinukai noriai bendradarbiavo ir su dideliu atsidavimu ir džiaugsmu dalyvavo ekologiniuose žaidimuose. Susitikimo pabaigoje kiekvienas vaikas gavo saldžią staigmeną.