2023-03-23

Kovo 20-21 dienomis II a ir II b klasių mokiniai Vilniaus universiteto Kairėnų botanikos sode dalyvavo užsiėmimuose „Kaip pasigaminti klonų?“ Mokiniai turės galimybę savarankiškai ir padedami laboratorijos darbuotojų klonuoti augalus in vitro sąlygomis. Užsiėmimų metu moksleiviai sužinojo, kaip pasigaminti mitybinę terpę, pasirinkti eksplantus, juos sterilizuoti, devirusuoti, išgauti in vitro kultūrą. Be to, įvardijo mikrovegetatyvinio dauginimo privalumus ir nuo ko priklauso dauginimo sėkmė, susipažino su šio proceso etapais. Kelią į sėkmę mokiniams gali užtikrinti itin kruopštus ir atsakingas darbas. Ar mokiniams pavyko mėgintuvėliuose užauginti klonuotus augalus, sužinos po poros savaičių.