2023-03-23

Kiekvienais metais kovo 14 dieną Vilniaus Adomo Mickevičiaus licėjus švenčia matematikos šventę – „Pi dieną“. Svarbiausias šventės tikslas – populiarinti tiksliuosius ir technikos mokslus, sudominti matematika ir gamtos mokslais, integruojant juos su muzika ir menu.

Pi diena – tai ir puiki galimybė daugiau sužinoti apie šį neįprastą skaičių π bei jo istoriją. Šia proga mūsų licėjuje vyko iškilmingas įspūdingos parodos „Ludolph van Ceulen Manuscript“ atidarymas. Užburiantį vernisažą papuošė muzikinė kompozicija „Taip skamba skaičius Pi“. 8 a, 8 b ir I a, I b klasių mokiniai pristatė kūrybinių darbų parodą „Mandalos“, taip pat entuziastingai dalyvavo konkursuose ir matematiniuose žaidimuose: „Kriptografija, arba šifravimas“, „Atminties meistras“ – Pi skaitmenų deklamavimas, „Užrašyk kuo daugiau lenkiškų žodžių su raide π – Pi“, „Matematinių kuponų“ loterija.

Paroda, dalyvavimas konkursuose ir matematiniuose žaidimuose mokiniams ir jų tėveliams padėjo pajusti, kad matematika gali būti maloni, teikti daug džiaugsmo ir kūrybinių atradimų.