2022-12-06

Per rudens atostogas grupė Adomo Mickevičiaus licėjaus mokytojų lankėsi puikiuose Vidurio Europos miestuose: Vroclave, Prahoje ir Drezdene. Pažintis su kaimyniniais kraštais prasidėjo Vroclave, kurio architektūra liudija turtingą šio Silezijos miesto istoriją, kultūrinius lenkų ir vokiečių ryšius. Klaidžiojant senojo miesto gatvėmis žvilgsnis krypsta ne tik į šv. Jono Krikštytojo katedrą, Arkivyskupo rūmus, Turgaus aikštę, gotikines bažnyčias, bet ir po kojomis… Juk tai miestas, kuriame knibžda mažyčių nykštukų. Čia jie atsirado kaip pasipriešinimo komunistų valdžiai ženklas. Dabar jie tapę ne tik maišto, bet ir smagaus žaidimo, miesto savitumo simboliu.
Vėliau laukė dvi įsimintinos dienos Prahoje, kuri laikoma viena įstabiausių Europos sostinių. Prahos pilis buvo svarbiausia Habsburgų rezidencija. Dabar miestas žavi daugybe bažnyčių, populiariuoju Karolio tiltu ir didinga šv. Vito katedra. Šalia jos mįslingumu vilioja žydų kvartalas. Jame gyveno garsusis Prahos rašytojas Francas Kafka. Rašytojo gyvenimui ir kūrybai įamžinti įkurtas originalus muziejus, alsuojantis niūria, paslaptinga atmosfera.
Paskutinis miestas, kurį aplankėme, – Drezdenas. Saksonijos sostinė – puošnaus baroko, J. S. Bacho ir K. Vėberio, muziejų ir meno galerijų miestas. Dailės mėgėjus traukia Albertinumas – modernaus meno muziejus, kuriame eksponuojama pasaulinio lygio meno kolekcija. Cvingerio rūmuose įsikūrusi senųjų meistrų (XV–XVIII a.) paveikslų galerija, kurioje italų renesanso ir baroko, flamandų menininkų darbai.
Šios kelionės metu pedagogų grupė susipažino ir su mokyklų darbu Vroclave bei Prahoje.