2022-11-15

Spalio 31–lapkričio 4 dienomis Vilniaus Adomo Mickevičiaus licėjaus mokinių ir mokytojų grupė dalyvavo penktajame tarptautinio Erasmus+ projekto „Beyond the differences: accept me as I am“ partnerių susitikime, kuris vyko Graikijoje, Katerini miestelyje. Partneriai iš Graikijos priėmė Italijos, Rumunijos, Ispanijos, Kroatijos ir Lietuvos mokyklų atstovus. Susitikimo tikslas buvo keistis patirtimi, dalintis bendromis Europos vertybėmis ir formuoti jaunimo tolerancijos požiūrį kultūrinės, religinės ir socialinės įvairovės. Šeimininkai pasirūpino įdomia edukacine veikla tarptautinėse grupėse. Mokiniai dalijosi patirtimi, kurdami bendras elgesio kultūros taisykles ir mokydamiesi kalbėjimo etiketo bei gerų manierų viešojoje erdvėje. Jie diskutavo temomis, susijusiomis su tokiomis vertybėmis kaip demokratija, tolerancija, laisvė, asmens orumas ir pagarba įvairovei. Atskirų šalių grupės dalyvavo dirbtuvėse „Skraidinkim emocijas“, kurių metu analizavo būdus, kaip išsivaduoti iš neigiamų emocijų ir kasdieniame gyvenime mus lydinčio streso, mokėsi susidoroti su išankstiniais nusistatymais bendraujant su įvairiais žmonėmis. Seminaro pabaigoje buvo paleisti aitvarai su šūkiais „Skirtingi, bet lygūs“, „Jokios diskriminacijos“, „Ramybė“, „Laimė“. Verta pridurti, kad per integracines vakarones užsimezgė daug naujų draugysčių. Viešnagės Graikijoje metu turėjome puikią galimybę aplankyti nuostabųjį Salonikų uostamiestį ir dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose Karo muziejuje, kurių metu sužinojome apie Graikijos išsivadavimo istoriją ir sunkų kelią į nepriklausomybę. Kitą dieną šeimininkai organizavo kelionę į Olimpo kalno nacionalinį parką. Žygio metu grožėjomės tarp medžių ir uolų pasislėpusiais kalnų kriokliais bei aukščiausio Graikijos kalno „Dzeuso sostas“ viršūne. Taip pat aplankėme Šv. Dioniso vienuolyną ir Platamono pilį. Puiki viešnagės kulminacija buvo graikiškos virtuvės patiekalų ragavimas nuotaikingame restorane ant Egėjo jūros kranto. Greitai įvyks jau paskutinis projekto susitikimas, kurį surengs draugai iš Rumunijos.