2022-10-14

Rugsėjo 26–30 dienomis vyko 4-asis tarptautinio Erasmus+ projekto susitikimas. Sulaukėme svečių iš
Kroatijos, Rumunijos, Ispanijos, Italijos ir Graikijos. Svarbiausias projekto tikslas buvo aptarti, kaip
užkirsti kelią patyčioms mokyklos aplinkoje ir internetinėje erdvėje, bei apibrėžti, kas yra neapykantos
kalba. Dirbome 3 tarptautinėse grupėse, dalijomės patirtimi, pristatėme jau pasiteisinusius
prevencijos metodus. Šių veiklų rezultatas – projekto dalyvių kartu sukurtas Taisyklių dekalogas.
Susitikimo metu klausėmės įdomios paskaitos „Medijų raštingumas“. Ji buvo skirta analizuoti, kaip tinkamai elgtis socialiniuose tinkluose, kokio turinio neturėtume skelbti, taip pat aptarti, kokie skaudūs gali būti neapgalvoto ir neatsakingo elgesio padariniai.
Be to, dalyvavome edukacinėse bei sportinėse veiklose, integraciniuose žaidimuose. Vaikštinėjome
po Vilnių, aplankėme Kauną ir Trakus, susipažinome su šių miestų istorija. Taip pat lankėmės Vilniaus miesto taryboje, kur švietimo patarėja Alina Kowalewska papasakojo apie švietimą lenkiškose Vilniaus įstaigose.
Beje, projekto dalyviai turėjo galimybę pasivaišinti mūsų mokyklos mokinių paruoštais lietuviškos ir lenkiškos virtuvės skanėstais. Kartu stebėjome ir grupės „Sto uśmiechów“ pasirodymą.
Viešnage patenkinti liko ir svečiai, ir projekto šeimininkai.

Apie įvykį galite skaityti dar