2022-10-14

• Spalio 7 dieną 5 a ir 5 b klasių mokiniai vyko į Anykščius. Mokiniai lankėsi ir dalyvavo įvairiose edukacinėse veiklose, vykusiose J. Biliūno tėviškėje ir Šeimyniškėlių piliakalnio komplekse. Įdomią ir turiningą išvyką vainikavo Kalitos kalno rogučių trasa ir gardūs ledai.

• Saulėtą rudens popietę 8 b klasės mokiniai praleido istoriškai svarbioje vietovėje - Kernavėje. Savo išvyką pradėjome nuo edukacijos apie archajiškus indus. Mokiniai susipažino su įvairių epochų archeologiniais indais (iš odos, molio, liepos žievės, beržo tošies, medžio ir kt.) ir jų rekonstravimo galimybėmis, patys lipdė molinius puodus ir puodelius. Vėliau mokinių laukė unikali pažintis su elniais, kurios metu maitino tauriuosius žvėris, sužinojo apie jų gyvenimo ypatumus. Išvyką vainikavo iškyla gamtoje: mokiniai ant ugnies kepė dešreles, žaidė sportinius žaidimus ir mėgavosi buvimu kartu! Grįžome kupini pozityvių emocijų!

• I b klasė - Muitinės muziejus.
    Mokiniai susipažino su Lietuvos muitinės istorija, su Medininkų tragedijos įvykiais. Sužinojo,  kaip vyksta suklastotų prekių sulaikymas, kaip ruošiami šunys muitinės tarnybai.

• Spalio 7d. II b klasės mokiniai kartu su auklėtoja Miroslava Salnik lankėsi Energetikos ir technikos muziejuje. Muziejaus ekspozicija mokiniams leido susipažinti su dar neseniai veikusios pirmosios viešosios Vilniaus miesto elektrinės įranga bei pasivaikščioti tarp jos garo katilų, turbinų, generatorių, kondensatorių ir sudėtingų vamzdynų. Toliau mokiniai galėjo patys išmėginti interaktyvią muziejaus ekspoziciją, kurios tikslas buvo pateikti gamtos mokslus visiems suprantamu būdu. Ekskursija nepaliko abejingų.
IIb klasės moksleivė  - Patrycja Makovska

• 6a ir 7a klasių mokinių kelionė per Lietuva į Lenkiją. Atvykę į Lenkiją pirmiausia apsilankė Studeničną, kurioje 1999m. birželio mėn. lankėsi  popiežius Jonas Paulius II. Jo vizitui atminti pastatytas čia paminklas. Iš Studeničnos laivu plaukė į Augustovą – senovės lietuvių genčių sūduvių – jotvingių žemę. Įdomu buvo stebėti, kaip laivas persikelia per šliuzus. Laivas įsispraudžia į siaurutėlį kanalo šliuzą, kuriame stabteli, kol šliuzas prisipildo vandens ir kilsteli laivą, tada, atvėrus antruosius vartelius ir jau toliau galima buvo plaukti. Atvykę į Augustovą, mokiniai susipažino su miesto istoriją. Toliau keliavo į Marijos Konopnickos muziejį, kuris yra įsikūręs viename iš įdomiausių architektūros objektų Suvalkuose. Čia mokinių laukė įdomį ir smagi edukcija muziejaus teritorijoje. Pilni puikių įspūdzių grįžo namo.