Paieška

Aktualijos

 

 2022-06-06

Birželio 1 d. dieną 7 b klasės mokiniai vyko į kaimo turizmo sodybą ,,Grikucis“ ir dalyvavo edukacinėje programoje „Grikio kelias nuo sėjos iki pietų stalo“.
Mus pasitiko sodybos šeimininkė ir trumpai papasakojo apie aplinkui augančius medžius. Įėję pro vartus paskambinome varpu ir nusekėme takeliu paskui sodybos šeimininkę. Prie laužo mūsų laukė šeimininkas. Su šeimininku diskutavome, kaip senovėje žmonės degdavo ugnį. Paskui sodybos savininkai pavaišino grikių pyragu. Gėrėme kvapnią žolelių arbatą. Pasisotinę nuėjome kulti grūdų. Su girnomis tuos grūdus malėme ir galiausiai miltus išsijojome. Baigę darbus galėjome paragauti grikinių blynų. Tikras gardumėlis!
Po sunkaus darbo moksleiviai sodybos kieme žaidė su kamuoliu. Pabaigoje suvalgėme ant laužo dideliame katile išvirtos sriubos. Padėkoję nuostabios sodybos šeimininkams, atsisveikinome ir iškeliavome ant ugnies (kaip tikri skautai) kepti dešrelių.
Ekskursija mums labai patiko. Mielai nuvyktume tenai dar kartą – paklausyti pasakojimo apie senovinius darbo įrankius Dzūkijoje, nudirbti ūkio darbų ir paskanauti senovinių patiekalų. 
 
smart foreash