2022-05-24

Gegužės 1-7 dienomis Kroatijoje, Jasenovac miestelyje, vyko „Erasmus+“ projekto „Together Beyound the Differences: Accept me as I am“ dalyvių susitikimas. Čia sugūžėjo mokiniai ir mokytojai iš Ispanijos, Italijos, Rumunijos, Kroatijos, Graikijos ir Lietuvos. Lietuvos komandą sudarė 7 b ir I a klasių moksleiviai, kuriuos lydėjo dvi mokytojos.

Visas projekto dienas vienijo veiklos, susijusios su tolerancijos tema. Pirmąją susitikimo dieną dalyviai buvo supažindinti su Osnovna škola Jasenovac, Kroatijos mokymosi sistema, šalies istorija ir kultūra. Be to, moksleiviai aktyviai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, kurių tikslas buvo greičiau susidraugauti ir geriau pažinti vienas kitą. Laisvalaikį jaunuoliai leido su naujaisiais draugais.

Šiltus prisiminimus paliko visa Jasenovac mokyklos bendruomenė, kuri nustebino mus šiltais tarpusavio santykiais, rūpestingumu ir svetingumu.
Laikas, praleistas Kroatijoje, buvo nuostabus. Mūsų licėjaus mokiniai paliko šalį, kupini neužmirštamų įspūdžių bei pasisėmė neįkainojamos patirties.