2022-02-10

Taip vadinasi programa 14-16 metų vaikams, kurioje šių metų vasario 7 ir 8 dienomis dalyvavo mūsų mokyklos mokiniai. Ją sukūrė Integruotos profilaktikos institutas Varšuvoje, o meistriškai vedė šio instituto treneriai Michal Červinski ir Natalija Viterek. Vilniaus Adomo Mickevičiaus licėjus bendradarbiauja su Vilniaus pedagogine psichologine tarnyba, vykdančia tarptautinį Erasmus+ projektą „Pozityvus jaunimo patencialas”, kurio pagrindinis tikslas yra pasirengti programos „Lobių archipelagas” sklaidai Lietuvoje ir Maltoje. Lietuvoje projektą koordinuoja Vilniaus pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė Liucyna Narkevič Skurko. Jos pastangų dėka Programa pasiekę mūsų mokyklą.
Programos treneriai padeda jaunimui atrasti savyje didžiulį pozityvų potencialą ir patikėti, kad jų gyvenime įmanomas giliausių troškimų ir svajonių realizavimas, net jeigu tai reikalauja didelių pastangų. Jie padeda vaikams suvokti, kokia didžiulė tarpusavio pagarbos ir pagalbos reikšmė draugystėje ir meilėje, moko suvaldyti stiprius ir sunkius jausmus, parodo gražiąją seksualumo pusę, kartu skatindami susilaikyti nuo lytinių kontaktų iki asmeninės brandos, kurti ištikimus ir ilgalaikius santykius.
Humoras ir rimtos paskaitos, spalvinga vaizdinė medžiaga, muzikiniai intarpai, psichologiniai pratimai, jaunimo autoritetų pasisakymai, drama, kaip mokymo metodas, bendraamžių liudijimai – visa tai šiuolaikinės pedagogikos nuostatas atitinkančios priemonės, kurios buvo taikomos , įgyvendinant programą.
Mokytojams ir tėvams buvo skirti užsiėmimai, kuriuose supažindinta su programos tikslais, moksliniu pagrindu, priemonėmis ir duoti patarimai, kaip tęsti programos nuostatas kasdieniniame gyvenime, kaip paremti jaunus žmones rimtuose jų gyvenimo pasirinkimuose.