2020-11-27

Medis labai svarbus kiekvieno žmogaus gyvenime, užaugame, bręstame ir pasenstame
matydami aplinkui gamtą, kurioje labiausiai išsiskiria medžių siluetai. Šį gamtos stebuklą žmogus
ne tik mato, bet ir stengiasi įamžinti įvairiose gyvenimo sferose. Medžio sąvoka užčiuopiama
įvairiose srityse: teologijoje, ekologijoje, literatūroje, mene ir daugelyje kitų.
         Miškas – sudėtingas, jautriai reaguojantis į aplinkos poveikį ir pats veikiantis aplinką gyvas organizmas.
Mes dažnai nuvertiname ir nekreipiame dėmesio į juos, nors jie lydi mus kasdieniame gyvenime. Mes naudojame medinius gaminius, dervą, vaisius, žievę ir daugelį produktų, negalvodami apie jų kilmę. Medžiai yra vienas iš pagrindinių žaliosios infrastruktūros elementų, atitinkančių daugybę socialinių poreikių ir užtikrinantys žmonėms kokybišką gyvenimą.
         Mūsų licėjuje vyko fotokonkursas „Saugokim Vilniaus medžius“, kurio tikslas – skatinti jaunųjų menininkų, gamtos mylėtojų veiklą ir remti socialinį judėjimą, palaikant medžių apsaugą ir atžalynų sodinimą.
         Norėtume nuoširdžiai padėkoti visiems dalyvaujantiems vaikams ir tėvams už palaikymą.