Ankstyvą  2019 m. rugsėjo 28 d. rytą 5 a ir 5 b klasių mokiniai išvyko į pažintinę-pramoginę ekskursiją į Anykščius. Kelionė autobusu neprailgo ir kaipmat atvykome į jaukų Lietuvos miestelį.

Pirmasis aplankytas objektas – Arklio muziejus. Išklausė pasakojimų apie įdomų arklių gyvenimą, patraukėme į edukaciją, pavadinimu „Kasdieninė duonelė“. Autentiškoje XX a. pradžią menančioje troboje mokiniai susipažino su mūsų etninės kultūros simboliu – duonos keliu nuo rugių sėjos iki duonos riekės. Kiekvieną tarsi namiškį maloniai sutikusi ir už stalo pasodinusi gaspadinė papasakojo apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos raugimą ir užmaišymą. Moksleiviai sužinojo apie senolių duonos kepimo papročius ir pagerbimo ritualus, šeimos tradicijas, susipažino su senoviniais buities rakandais. Kiekvienam buvo suteikta nepakartojama galimybė pačiam suformuoti ir ką tik iškūrentoje duonkepėje išsikepti savo duonos kepalėlį. Kol kepė duonelė, mokiniai lauke žaidė senovinius žaidimus. Papramogavę moksleiviai nuskubėjo paskanauti ką tik iškeptos duonelės, pasistiprinti maistu bei pasišildyti arbata.
         Prie  Puntuko akmens, smarkiam lietui lyjant, spėjome pasidaryti spalvotų nuotraukų. Kitas iššūkis –  pereiti dideliame aukštyje esantį Lajų taką.  Taigi prasidėjo lietaus nuplautas mūsų kelias medžių viršūnėmis. Lajų taku beeidami kalbėjome apie medžius, paukštelius, regėjome Antano Baranausko aprašytą šilelį ir gėrėjomės nuostabia gamta. Nepaisant subjurusio rudeniško oro, kelionė buvo įsimintina bei patyrėme daug neišdildomų įspūdžių.

5 klasių auklėtojos: Eleonora Ališauskienė ir Božena Romanowska