2019 m. birželio 2–8 dienomis Adomo Mickevičiaus licėjaus, Vilniaus Jono Pauliaus II gimnazijos ir Jono Pauliaus II progimnazijos mokiniai – konkurso ,,Didžioji Lenkija verta ją pažinti“ nugalėtojai – svečiavosi Didžiojoje Lenkijoje. Ši kelionė buvo viena iš projekto ,,Geroji energija be sienų“ dalių.
Išvyka padėjo geriau pažinti kaimyninės šalies miestus – viešėdami Lenkijoje buvome sužavėti gražių jos miestų: gėrėjomės Poznanės, Vroclavo, Šamotulių bei Sremo architektūros ir gamtos paminklais. Boruvce dėmesį patraukė pasaulio modelis, vaizduojantis kasdienį žmonių gyvenimą labai mažais matmenimis. Įsiminė ir Vroclavas, kur lankėmės zoologijos sode. Prisiminimai apie malonų Vroclavo miesto gyventojų bendravimą, kiekviename šešėlyje besislepiančius nykštukus ir itin gardžių ledų skonį lydėjo mus visos kelionės metu.
Kelionė dovanojo ne tik daug gerų emocijų, bet ir naujų pažinčių. Puikių išgyvenimų pažėrė susitikimas su Lenkijoje besisvečiavusiais kitais Vilniaus moksleiviais. Šio susitikimo metu jautėmės tarsi viena didelė šeima. Šiltai nuteikė ir susitikimas su Šamotulių mokyklos mokiniais.
Džiugino viskas: puikūs orai Poznanėje, linksmai praleistas laikas Rogalio muziejuje, smagiai nuteikė pasiplaukiojimas baidarėmis ir vandens dviračiais, nuovargio dulkes nuplovė maudynės ežere ir baseine. Suvenyrai ir dovanėlės, kurias parsivežėme iš šios kelionės, ilgai primins Lenkijos miestus ir tuos šaunius viešnagės vakarus, kai pritariant gitaroms skambėjo mūsų dainos.

Už šią nuostabią kelionę ir kartu praleistą laiką esame dėkingi šio projekto rėmėjams – akcinės bendrovės Enea Operator atstovams ir organizatoriams – organizacijai Caritas.