Tradiciškai mokslo metų pradžioje Vilniaus Adomo Mickevičiaus licėjaus penktų klasių mokiniai vyksta į kelionę. Šiais metais penktokai vyko į Druskininkus ir Merkinę. Ekskursija prasidėjo žaviame Merkinės miestelyje, įsikūrusiame Nemuno ir Merkio upių santakoje. Tai dažnai Vilniuje besilankusiame Lenkijos karaliaus Vladyslavo IV Vazos mirties vieta. Kelionės metu vaikai turėjo galimybę žavėtis Nemuno kraštovaizdžiu nuo Merkinės apžvalgos bokšto ir Merkinės piliakalnio. Moksleiviai taip pat apsilankė miško muziejuje „Girios aidas“, kur susipažino su Dzūkijos nacionalinio parko miško gyvūnais, vabzdžiais, paukščiais ir augalais. Pasivaikščiojimas po lietumi Druskininkų centre pasibaigė įdomia pramoga – „skrydžiu“ lynų keltuvu į kitą Nemuno pusę. Atokiau nuo Druskininkų centro, menininkų sodyboje „Druskos studija“, vaikai mokėsi kurti skulptūras iš unikalios kurorto mineralinių šaltinių druskos. Pagamintus darbelius parsivežė namo.