PROJEKTAS "SUSITIKIMAI"

2020-02-14
Vasario 14-tąją mūsų mokyklą aplankė projekto „Misija Sibiras“ dalyviai. Jie mus supažindino su projekto istorija ir tikslais. Svečiai labai įdomiai papsakojo savo įspūdžius iš ekspedicijos. Sužinojome, kad šio projekto siekis – aplankyti ir sutvarkyti tas vietas, kur buvo palaidoti lietuviai tremtiniai. Nustebome, kad tremties vietose dar gyvena lietuvių. Jautru pasirodė tai, kad tremtiniams didžiulis džiaugsmas buvo galimybė susigrąžinti savo vardą, o ne būti šaukiamam tik numeriu... Išgirstos istorijos mus sujaudino, sužadino pagarbą tremtiniams ir patiems ekspedicijos dalyviams. Ypač stebino, kiek ekspedicijoje reikia ištvermės, dvasinės stiprybės siekiant tesėti tremtinių šeimoms duotus pažadus rasti ir sutvarkyti jų artimųjų kapus.
Šis susitikimas – pamoka, kaip galima išreikšti patriotiškumą ir pagarbą savojo krašto praeičiai, skaudžiai patirčiai. Tikimės, kad tokių susitikimų vyks ir daugiau.
I c klasės mokinės: Evelina, Kinga, Džiolana, Margarita