Obowiązki ucznia

1. Zachowanie się w każdej sytuacji w sposób godny młodego Polaka, obywatela Republiki Litewskiej.

2. Wykorzystanie w pełni czasu przeznaczonego na naukę, rzetelnej pracy nad poszerzaniem swej wiedzy i umiejętności, systematycznego przygotowania się do zajęć szkolnych, uczestniczenia w wybranych przez siebie zajęciach pozaszkolnych.

3. Zgodnie z dobrem szkolnej społeczności postępowanie, dbanie o honor i tradycje szkoły, współtworzenie jej autorytetu.

4. Godne, kulturalne zachowanie się w szkole i poza szkołą, dbanie o piękno mowy ojczystej.

5. Okazywanie szacunku nauczycielom oraz pracownikom szkoły, podporzadkowanie się zaleceniom i zarządzeniom Dyrektora szkoły, Rady Pedagogicznej,Rady Liceum, nauczycieli oraz ustaleniom Rady Samorządu Klasowego i Szkolnego, rozstrzyganie sporów na zasadach okreslonych w regulaminie szkoły.

6. Przestrzeganie zasad współżycia społecznego:

• okazywanie szacunku dorosłym i kolegom,

• przeciwstawianie się przejawom  brutalności i wulgarności,

• szanowanie poglądów i przekonań innych,

• poszanowanie wolności i godności osobistej drugiego człowieka,

• naprawianie wyrządzonej przez siebie szkody.

7.  Dbanie o biezpieczeństwo własnego zdrowia i kolegów:

• uczeń nie pali tytoniu,

• uczeń nie pije alkoholu,

• uczeń nie używa narkotyków i innych środków odurzających, uczeń jest czysty i schludny.

8. Troszcenie się o mienie szkoły i estetyczny jej wygląd, staranie się o utrzymanie czystości i porządku na terenie szkoły.

9. Na terenie szkoły ucznia obowiązuje noszenie mundurka.

VILNIAUS ADOMO MICKEVIČIAUS LICĖJAUS MOKINIŲ ELGESIO TAISYKLĖS

LICĖJAUS TAISYKLIŲ PAŽEIDIMO AKTAS