2021-10-11

Jau tapo įprasta, kad pamokos kai kada yra vedamos netradicinėje erdvėje. Rugsėjo 20 dieną II AB klasių grupių gimnazistai lietuvių kalbos pamokų metu netradicinėje erdvėje – puošnioje baroko stiliaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje – ieškojo Antikos įvaizdžių, motyvų. Mokiniai nustebo, kad šventovės viduje esama ne vien biblinių, istorinių figūrų, bet ir mitinių, fantastinių, tuo pačiu demoniškų būtybių. Mūsų šaunusis gidas Donatas Jurevič leido giliau įplaukti į antikinės kultūros vandenyną ir suvokti, kad gyvenime svarbu būti budriam, nes blogis slypi nematomoje kertelėje. Be to, mūsų licėjaus gimnazistai turėjo galimybę nusileisti į bažnyčios požemius, kur pamatė atviras lateronų kanauninkų kapines, vaikščiojo XVII a. grindiniu. Džiugu, kad moksleiviai liko sužavėti. Dėkojame istorijos studentui ir gidui Donatui Jurevič už turiningą, įdomią pamoką ir puikų humoro jausmą.

Lietuvių kalbos mokytojos Eleonora Ališauskienė ir Henrika Ruzgienė