2020-10-07

Spalio 14 d. Vilniaus Adomo Mickevičiaus licėjuje buvo minima Tarptautinė elektronikos atliekų diena. Tai pasaulinis įvykis, kurį inicijavo WEEE asociacija, siekdama apsaugoti aplinką.
Šią dieną gimnazistai gilino proekologines žinias spręsdami kryžiažodžius, žiūrėdami vaizdo įrašus, diskutuodami. Tokių susitikimų metu propaguojami tinkami įpročiai, susiję su elektros atliekų atsikratymu. Ekologiškos atliekos apima visą naudotą elektroninę ir elektrinę įrangą, t.y. sugedusias skalbimo mašinas, senus šaldytuvus, televizorius, kompiuterius, fluorescencines lempas ir bet kokią kitą elektrą ar baterijas valdančią įrangą. Reikėtų pabrėžti, kad elektros atliekos yra pavojingos atliekos. Juose yra daug kenksmingų medžiagų, tokių kaip gyvsidabris, freonas, asbestas, kadmio ar bromo junginiai, kurie prasiskverbia į dirvožemį, požeminius vandenis, orą ir jį užteršia.